CAMPIONATUL NATIONAL DE OINA JUNIORI I,II,III

In perioada 23-26.10.2014, Federatia Romana de Oina in colaborare cu Ministerul Tineretului şi Sportului, Primaria si Consiliul Local al comunei Recea-jud. Brasov si Scoala Gimnaziala a comunei Recea, au organizat in comuna Recea, Campionatul National de Oina in sala Juniori I,II,III.

Rezultate inregistrate:

JUNIORI III

  1. CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT 2-8
  2. CS UNIVEST ARAD – WIN GYM CONSTANTA 0-4
  3. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – CS UNIVEST ARAD 8-2
  4. CS DACIA MIOVENI 2012 – CS SPICU HORIA CONSTANTA 4-2
  5. CS UNIVEST ARAD – CS DACIA MIOVENI 2012  4-8
  6. WIN GYM CONSTANTA – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT  2-10
  7. WIN GYM CONSTANTA – CS DACIA MIOVENI 2012  2-12
  8. CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS UNIVEST ARAD 10-8
  9. CS WIN GYM CONSTANTA – CS SPICU HORIA CONSTANTA  6-4
  10. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – CS DACIA MIOVENI 2012 14-8

CLASAMENT JUNIORI III:

  1. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT
  2. CS DACIA MIOVENI 2012
  3. CS WIN GYM CONSTANTA
  4. CS SPICU HORIA CONSTANTA
  5. CS UNIVEST ARAD

JUNIORI II

  1. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – CS DACIA MIOVENI 2012  10-0
  2. CSM PROGRESUL BAILESTI – CS SPICU HORIA CONSTANTA 10-0
  3. CS WIN GYM  CONSTANTA – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD  2-2
  4. CS DACIA MIOVENI 2012 – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD  8-4
  5. CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS WIN GYM CONSTANTA  12-2
  6. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – CSM PROGRESUL BAILESTI 6-8
  7. CSM PROGRESUL BAILESTI – CS DACIAMIOVENI 2012 10-14
  8. CS WIN GYM  CONSTANTA – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT  2-10
  9. SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD – CS SPICU HORIA CONSTANTA  0-6
  10. CS DACIAMIOVENI 2012 – CS SPICU HORIA CONSTANTA  10-6
  11. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD 12-2
  12. CSM PROGRESUL BAILESTI – CS WIN GYM  CONSTANTA  10-6
  13. CS WIN GYM  CONSTANTA – CS DACIAMIOVENI  4-0
  14. SPORT CLUB CRONOS BARLAD   – CSM PROGRESUL BAILESTI 4-12
  15. CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT 6-10

CLASAMENT JUNIORI II:

  1. CSM PROGRESUL BAILESTI
  2. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT
  3. CS DACIA MIOVENI 2012
  4. CS SPICU HORIA CONSTANTA
  5. CS WIN GYM CONSTANTA
  6. SPORT CLUB CRONOS BARLAD

 

JUNIORI I:

CS WIN GYM  CONSTANTA – CSM PROGRESUL BAILESTI  2-6

SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD   – CS SPICU HORIA CONSTANTA  6-0

CSM PROGRESUL BAILESTI – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD   4-8

CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT  – CS  WIN GYM  CONSTANTA 6-0

SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD   – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT   0-14

CS SPICU HORIA CONSTANTA – CSM PROGRESUL BAILESTI   0-2

CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT  – CS SPICU HORIA CONSTANTA   4-0

CS WIN GYM  CONSTANTA – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD   4-4

CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS  WIN GYM  CONSTANTA  2-0

CSM PROGRESUL BAILESTI – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT   4-14

CLASAMENT JUNIORI I:

CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT

SPORT CLUB CRONOS BARLAD

CSM PROGRESUL BAILESTI

CS SPICU HORIA CONSTANTA

CS WIN GYM CONSTANTA

In paralel cu cele 3 campionate nationale mai sus mentionate, s-a desfasurat si “Cursul de perfectionare antrenori”, la care au participat peste 20 de antrenori din cluburile afiliate la federatie.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *