element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)element_72dpi (1)  

Campionatul National de Oina Juniori I,II,III

In perioada 23-26.10.2014, Federatia Romana de Oina in colaborare cu Ministerul Tineretului şi Sportului, Primaria si Consiliul Local al comunei Recea-jud. Brasov si Scoala Gimnaziala a comunei Recea, au organizat in comuna Recea, Campionatul National de Oina in sala Juniori I,II,III.

Rezultate inregistrate:

JUNIORI III

  1. CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT 2-8
  2. CS UNIVEST ARAD – WIN GYM CONSTANTA 0-4
  3. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – CS UNIVEST ARAD 8-2
  4. CS DACIA MIOVENI 2012 – CS SPICU HORIA CONSTANTA 4-2
  5. CS UNIVEST ARAD – CS DACIA MIOVENI 2012  4-8
  6. WIN GYM CONSTANTA – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT  2-10
  7. WIN GYM CONSTANTA – CS DACIA MIOVENI 2012  2-12
  8. CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS UNIVEST ARAD 10-8
  9. CS WIN GYM CONSTANTA – CS SPICU HORIA CONSTANTA  6-4
  10. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – CS DACIA MIOVENI 2012 14-8

CLASAMENT JUNIORI III:

  1. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT
  2. CS DACIA MIOVENI 2012
  3. CS WIN GYM CONSTANTA
  4. CS SPICU HORIA CONSTANTA
  5. CS UNIVEST ARAD

JUNIORI II

  1. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – CS DACIA MIOVENI 2012  10-0
  2. CSM PROGRESUL BAILESTI – CS SPICU HORIA CONSTANTA 10-0
  3. CS WIN GYM  CONSTANTA – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD  2-2
  4. CS DACIA MIOVENI 2012 – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD  8-4
  5. CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS WIN GYM CONSTANTA  12-2
  6. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – CSM PROGRESUL BAILESTI 6-8
  7. CSM PROGRESUL BAILESTI – CS DACIAMIOVENI 2012 10-14
  8. CS WIN GYM  CONSTANTA – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT  2-10
  9. SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD – CS SPICU HORIA CONSTANTA  0-6
  10. CS DACIAMIOVENI 2012 – CS SPICU HORIA CONSTANTA  10-6
  11. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD 12-2
  12. CSM PROGRESUL BAILESTI – CS WIN GYM  CONSTANTA  10-6
  13. CS WIN GYM  CONSTANTA – CS DACIAMIOVENI  4-0
  14. SPORT CLUB CRONOS BARLAD   – CSM PROGRESUL BAILESTI 4-12
  15. CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT 6-10

CLASAMENT JUNIORI II:

  1. CSM PROGRESUL BAILESTI
  2. CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT
  3. CS DACIA MIOVENI 2012
  4. CS SPICU HORIA CONSTANTA
  5. CS WIN GYM CONSTANTA
  6. SPORT CLUB CRONOS BARLAD

 

JUNIORI I:

CS WIN GYM  CONSTANTA – CSM PROGRESUL BAILESTI  2-6

SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD   – CS SPICU HORIA CONSTANTA  6-0

CSM PROGRESUL BAILESTI – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD   4-8

CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT  – CS  WIN GYM  CONSTANTA 6-0

SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD   – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT   0-14

CS SPICU HORIA CONSTANTA – CSM PROGRESUL BAILESTI   0-2

CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT  – CS SPICU HORIA CONSTANTA   4-0

CS WIN GYM  CONSTANTA – SPORT CLUB CRONOS CRONOS BARLAD   4-4

CS SPICU HORIA CONSTANTA – CS  WIN GYM  CONSTANTA  2-0

CSM PROGRESUL BAILESTI – CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT   4-14

CLASAMENT JUNIORI I:

CS BIRUINTA GHERAESTI NEAMT

SPORT CLUB CRONOS BARLAD

CSM PROGRESUL BAILESTI

CS SPICU HORIA CONSTANTA

CS WIN GYM CONSTANTA

In paralel cu cele 3 campionate nationale mai sus mentionate, s-a desfasurat si “Cursul de perfectionare antrenori”, la care au participat peste 20 de antrenori din cluburile afiliate la federatie.

 

 

Federatia Română de Oină îşi desfasoară activitatea sub Înaltul Patronaj al Majestatii Sale  Regelui Mihai I